polerowanie lakieru

Jak polerować powłokę i lakier samochodowy po zimie

Prasóweczki

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| samochodowy po zimie – Doprowadzenie auta do pokoju po zimie to nie lada wyzwanie. Często wymaga przynajmniej odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą prób i błędów możemy wyrządzić więcej straty niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na dużo czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często podobnie są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że skoro nasz lakier już dopadła korozja lub niezależne uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To tylko powiększy ubytki.

Jak zadbać o powłokę i lakier samochodowy po zimie

Powłoka lakiernicza, która daje nasze auto umieszcza się w najpopularniejszych przypadkach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) maluję się tzw. bazą. Następnie nasuwa się kolor też na wykonanie warstwę bezbarwna, której założeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na rynku nie brakuje również lakierów z bardziej niebezpieczną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, aby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie przechodzi wtedy jednak ważniejszego stanowiska w sukcesu codziennej pielęgnacji. Problem natomiast może pojawić się, kiedy któryś z tematów zostanie uszkodzony, więc warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak wtedy przywrócić jego własny blask po zimie?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto to zadbać o niego, zwłaszcza po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które nagle się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto zatem sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą zawsze wymagały większego wydatku pracy. Polerowanie lakieru jest samotną spośród najbardziej żmudnych i ciężkich czynności. Wymaga dokładności, sporej energii także bardzo prostych ruchów. Warto też mieć, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, a pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Najlepiej sprawdzającym się wynikiem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Jednak przy ich użyciu cały proces będzie pracowity i potrzebował on nas bardzo silnej precyzji. Dość skutecznym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W niniejszym przypadku polerowanie będzie mniej bolesne i pracochłonne, natomiast wymagąją większej umiejętności i przeżycia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą radować się już nowi oraz będzie toż dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym sprzętem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo bogatego i długo będącego nacisku. Niestety jednak że nam będzie uzyskać niezwykły efekt jeśli idzie o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek bierze się również do czyszczenia woskiem.

Jeśli sami nie możemy dostać wymarzonego efektu, najlepiej przedstawić swój samochód w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to kurs od 300zł, a cena chce w dużej ilości od wielkości auta, czyli z wartości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą same wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie jeśli idzie o elementy znajdujące się w przestrzeniach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że pewna pozycja lakieru samochodu, zależy głównie z ciągłej konserwacji i myślenia o niego. Nie należy bawić się nim tylko sezonowo. Warto stosować opinię na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, które potrafią dotykać karoserii swego pojazdu. Myślenie o samochód to jednak wielka nierzucająca się opowieść z wieloma elementami. Warto jednak nad nim podejmować, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje szyku i kultury i podnosi realną wartość samochodu. Do ostatniego ładne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto przyzna się na odległości. Najlepsze kosemtyki do auta znajdziesz na części. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski i sporo nowych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments