Dom maklerski Błonie

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie traktowana jest za czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie wielkie są ofercie jej zastosowania. Nie jedynie szuka ona skorzystanie przy pracy paliwa.

Dom maklerski Maków Mazowiecki

Pokazuje się, że pochodne ropy można wykryć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i wykorzystuje się spośród niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów ciągle się zastanawia. Jednak jak podejmą już decyzję, pojawia się inne pytanie: Jak inwestować w ropę, która tworzy moc obliczy?

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Inwestycja w akcje i ETF-y

Rozpocznijmy z tego, że jedno wydobycie ropy, do powstawania gotowego materiału jest wysoce delikatny i rozłożony na podobne czasy. Kolejno określają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z zasady największe korporacji zatrudniające się wydobycie ropy, stosują w domowej działalności zarówno upstream kiedy i downstream. Czym stanowi to upstream? Mówiąc prościej jest zatem szukanie złóż ropy co świadczy, że lecząc w współczesnym regionie, bawi się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest natomiast odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która osiąga być zdecydowana do przetworzenia.

Dom maklerski Maków Mazowiecki

W współczesnym rejonie na giełdzie działa firma Enterprise Product Partners. Nie odda się ukryć, że inwestorzy spośród tego sektora mogą pochwalić się znaczną stabilnością w porównaniu do ostatnich, inwestujących w upstream. Dzieje się tak dlatego że stawki za sam transport materiału są nieznacznie zależne z wartości samej ropy. Ostatnim ze wspomnianych etapów jest downstream. Zajmuje się z wszystkimi elementami połączonymi z przetwórstwem surowca w gotowy produkt. W jego zakres wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Oznacza to, że przedsiębiorcy w współczesnym rejonie, zyskują w przypadku spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Maków Mazowiecki

Gdy w ciemniejszy sposób zainwestować w ropę naftową?

Drinku z najpopularniejszych środków na lokatę w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, jaki stanowi odpowiednio powiązany z ceną ropy naftowej. Oznacza to, że potrafią stanowić to ETF na spółki z innych sektorów- związanych z ropą naftową, a również kontrakty o małym czasie. Nie kilka jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a także całą strukturę opłat.

Dom maklerski Maków Mazowiecki

Jakie są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do sukcesywnej inwestycji?

Zainteresujmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, jednak przy zastosowaniu różnorodnych instrumentów pochodnych, które są notowane na placu uregulowanym, a zarówno na placu rozumianym jako OTC. Nie kilka jednak, inwestorzy określając się na takie rozwiązanie, muszą dobrze rozróżnić typy ropy naftowej, a jeszcze terminy wykonania, i przede każdym znaczenie zarówno contango kiedy i backwardation. Przejdźmy właśnie do tego, że powstają na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Stanowią to:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej popularnych rodzajów, które podobnie są notowane na giełdzie. Najwyższy plus najatrakcyjniejszy handel dokonuje się jednak na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI odznacza się przede każdym niższą gęstością oraz niższą ilością siarki niż drugi rodzaj- Brent. Kontrakty na ten sposób znajdziecie na giełdzie NYMEX. Stanowią zatem zazwyczaj kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent powstaje z mieszanki ropy z Morza Północnego. Uważa ona wyższą zawartość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a także jest właściwie gęsta. Największy handel dokonuje się na platformie ICE i także gdy w ubiegłym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Przedsiębiorcy muszą i wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent przyniosła to, że to WTI było kilka droższym surowcem.

Dom maklerski Maków Mazowiecki

Nie kilka a wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła kolosalna zmiana stylu zaś toż dziś ropa Brent broniła się droższa od WTI. W kwietniu ostatniego roku, ropa Brent była droższa od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku miejsc na przechowywanie surowca. Przedsiębiorcy muszą i zrozumieć, zanim przystąpią się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą także zrozumieć różnicę między ceną rynkową, która fachowo określa się spotową, a także ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa dzieli się daleko z wartości terminowej. Wpływ jest na to sporo czynników, i przede każdym etap stóp procentowych, kiedy i oczekiwana produkcja, oraz w szczególności popyt na sam produkt. Jeśli jednak inwestorzy decydują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dokładnie zrozumieć terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że sama inwestycja w ropę więc nie tylko sprzedaż oraz sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo tegoż CFD. Inwestorzy są wielki zakres możliwości zarówno przy ETF, które dodatkowo można powiązać z dalekimi, opcyjnymi strategiami. Jeśli jednak inwestorzy dopiero co myślą wejść na zbyt handlu czarnym złotem, muszą przejść specyfikę surowca, a i elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie szczególnie opłacalna. Dom maklerski Maków Mazowiecki

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments